czwartek, 30 maja 2013

High Five! - Moje ulubione gry komputerowe

Żeby się tu nie robiło nudnawo postanowiłam wziąć udział w akcji High Five!

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.Dzisiejszym tematem są gry komputerowe i oto moja piątka.1.Heroes of Might & Magic IV

Ową grą byłam zafascynowana jakieś 4 lata temu (bo wtedy jeszcze miałam luz w szkole).
Potrafiłam przez długi, długi czas siedzieć przy komputerze i grać w Heroes`y razem z siostrą. W dodatku byłam oczarowana soundtrackiem, który do dziś siedzi głęboko w moim serduchu. Heroes of Might & Magic IV były dla mnie taką pierwszą fantastyczną odskocznią od rzeczywistości. I za to je kocham!

link do mojego ulubionego utworu

 


2. Sims 2

Gra przy której spędziłam maaasę czasu i która naprawdę mnie uzależniła! Nie mam pojęcia, co mi się w niej tak podoba (bo nadal mam do niej słabość). To, że mogę kierować ludzkim życiem (bawić się w Boga), jestem kim tylko chcę? Simsy mają coś w sobie, to jest pewne.
`Jak mamuśka chciała żebym od nich odeszła, to mówiłam jej, że życia się uczę. :D

3. Twierdza Krzyżowiec
Ja to mam chyba słabość do typowo "męskich gier". W Twierdzę wciągnął mnie sąsiad, a potem to już samo poleciało. Początki były trudne, ale jak się rozkręciłam, to nie szło mnie odciągnąć od komputera. :P W jedną misję grałam pół roku, jak nie więcej. Polegała ona na tym, że miałam dwóch wrogów (nie chciałam ich zabijać) i przyjaciela, którego cały czas wspierałam armią, surowcami i wiodłam spokojny żywot. Praktycznie tylko dbałam o to, by moim poddanym niczego nie brakowało. I tak
pół roku...

4. Warcraft 3
W tej grze podobała mi się głównie grafika i przeróżne rasy (i tak zawsze grałam elfami).
Kilka dobrych miesięcy byłam nią zafascynowana, ale po jakimś czasie po prostu mi się to znudziła. W dodatku denerwowało mnie, że wróg rozwijał swoje miasto szybciej niż ja... :| Mimo wszystko i tak jest to jedna z moich ulubionych gier.

5.Shrek 2
Dawno, dawno temu mała Ala była zakochana w Kocie w Butach, więc nie mogła obojętnie przejść koło gry Shrek 2, gdzie mogła spotkać się m.in ze swoim ulubieńcem. Grę przeszłam dwukrotnie, bo potem stała się nudna, ale i tak dostarczyła mi mnóstwo rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

Jest jeszcze kilka fajnych gier, ale skoro ma być piątka, to nie będę pisać nic więcej.
Pochwalcie się teraz wy, jakie są wasze ulubione typy. :)


`Jezuuuu! Zapomniałam o Diablo II ! :P


3 komentarze:

 1. W gry komputerowe obecnie prawie w ogóle nie gram, ale w dzieciństwie uwielbiałam "Simsy 2" i "Twierdzę" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście bardzo trudno obecnie o jakąś dobrą książkę z oryginalną fabułą. Myślałam, że jak rozpocznę cykl "Kiedy polskie wydanie?" to natknę się na jakieś ciekawe, niespotykane powieści, a tu okazało się, że wszystkie są bardzo schematyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tych gier niestety znam i ubóstwiam tylko The Sims.
  Do te pory często mam ochotę zagrać w tę grę! :-)

  OdpowiedzUsuń

~~~~~~~~~~~~~~~~ Gratuluję dobrnięcia do końca! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zostaw po sobie ślad; opinię, refleksję, która nie będzie składać się jedynie ze zwrotów typu: "Ciekawe, przeczytam/obejrzę", "Nie moje gusta" itp. Będę bardzo wdzięczna. :)

.