piątek, 17 maja 2013

Stosik (4) i mały dodatekI uzbierało się znów kilka książek. :)
Od góry:


* dwie pierwsze części z cyklu Opowieści z Narni autorstwa C.S.Lewisa.

* Postać w kapturze  
J.Johansen - przeczytane (recenzja)

* Łotr   T.Canavan (cała Trylogia Zdrajcy już w komplecie)

* Złomiarz   P. Bacigalupi - prezen urodzinowy od Karoli. Aż chce się czytać!

* Gra o Ferrin   K. Michalak - skusiła mnie cudowna okładka.

* Miasto Kości   C. Clare - prezent urodzinowy od siostry. Marzyłaaam o niej!

* Atlas chmur   D. Mitchell - książka ponoć świetna. Przekonam się w końcu :).Tak poza tym, słyszeliście, że ma ukazać się film na podstawie Kongresu futurologicznego
Stanisława Lema
?

Kongres futurologiczny, którego narratorem i bohaterem jest znany doskonale czytelnikom Lema — choćby z Wizji lokalnej, Pokoju na Ziemi i Dzienników gwiazdowych — Ijon Tichy, przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Futurologiczny koszmar ukazany został w obrazie świata, którego materialną i duchową nędzę maskują halucynacje wywołane działaniem środków chemicznych. Środki te, rozpylone w powietrzu, sprawiają, że postrzegana "rzeczywistość” jawi się mieszkańcom owego świata w postaci sielankowych projekcji ich marzeń i pragnień. Lem posłużył się tu po mistrzowsku alegorycznym chwytem, którego sens — po dwudziestowiecznych doświadczeniach totalitarnej propagandy i masowych eksperymentów socjotechnicznych — nie wymaga szczególnych objaśnień.

(Link do Filmweb)
Książki nie czytałam, ale wszystko jeszcze przede mną. A Wy? Znacie ową powieść i wybierzecie się na film? :)

3 komentarze:

 1. Stosik bardzo fantastyczny, a ja za fantastyką raczej nie przepadam. Za wyjątkiem Opowieści z Narnii, nad których przeczytaniem myślę już od dawna.
  Niemniej czekam na recenzje, może akurat coś mnie zainteresuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za miłe słowa o moich reckach :) Miasto kości i Narnię polecaaam ^^ A co do Trudi Canavan, to aktualnie biorę się za Gildię magów... :) Na Złomiarza i Atlas chmur z chęcią bym się skusiła. Może kiedyś się dorobię :D Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe tytuły - jestem ciekawa twoich wrażeń po Złomiarzu. Atlas chmur - początkowe jest trudny do przetrwania, ale ogólnie ciekawa pozycja :)
  miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń

~~~~~~~~~~~~~~~~ Gratuluję dobrnięcia do końca! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zostaw po sobie ślad; opinię, refleksję, która nie będzie składać się jedynie ze zwrotów typu: "Ciekawe, przeczytam/obejrzę", "Nie moje gusta" itp. Będę bardzo wdzięczna. :)

.