Najlepsi z Najlepszych!

Tutaj, drodzy czytelnicy, będziecie mogli sprawdzić, jakie MOIM ZDANIEM powieści, serie i jacy bohaterowie zasługują na uznanie :) Zawartości tych list będą się zmieniać; coś dopiszę, coś odpiszę, coś podmienię... (Kolejność przypadkowa, * - najlepsi z najlepszych)

Najlepsze książki: 

"Najstarszy" (II tom z cyklu "Dziedzictwo") - Christopher Paolini 
"Wielki Mistrz" (III tom Trylogii Czarnego Maga) - Trudi Canavan 
"Pocałunek Kier" - Lynn Raven 
"Hyperversum" - Cecilia Randall 
"Intruz" - Stephenie Meyer 
"Inny wiatr"(ostatni tom z cyklu Ziemiomorze) - Ursula K. Le Guin
"Żelazny król" (I tom z serii Żelazny Dwór) - Julie Kagawa
"Córka dymu i kości" - Laini Taylor
"W pierścieniu ognia" - Suzanne Collins
"Harry Potter i Insygnia Śmierci" - J.K.RowlingNajlepsze serie:
Trylogia Czarnego Maga - Trudi Canavan 

Dziedzictwo - Christopher Paolini
Ziemiomorze - Ursula K. Le Guin  

Władca Pierścieni - J.R.R. Tolkien
Żelazny Dwór - Julie Kagawa
Trylogia Igrzysk Śmierci - Suzanne Collins
Harry Potter - J.K.Rowling
Wiedźmin - Andrzej SapkowskiNajciekawsze "Inne Światy":
 

Alagaësia - świat wykreowany przez Christophera Paoliniego
Ziemiomorze - świat wykreowany przez Ursulę K. Le Guin  
Śródziemie - świat wykreowany przez J.R.R. Tolkiena  
Narnia - świat wykreowany przez C. S. Lewis'a   
Nigdynigdy - świat wykreowany przez Julie KagawaUlubione bohaterki:


Sonea - (główna bohaterka m.in. Trylogii Czarnego Maga) poważna, dojrzała, silna psychicznie - naprawdę ją polubiłam!
Nasuada - (występuje w "Dziedzictwie" - Ch. Paoliniego) kobieta rozważna, bardzo waleczna, stojąca na czele Vardenów,
*Lijanas - (główna bohaterka "Pocałunku Kier") bardzo wrażliwa na cierpienie ludzkie, wygadana, odważna i wybuchowa,
*Liraz - (drugoplanowa bohaterka "Córki dymu i kości") - piękna i groźna, Serafinka z mocnym charakterem, siostra Akivy. Stara się nie pokazywać swoich słabości, w głębi duszy jest bardzo wrażliwa. Ponad życie kocha swoich braci. Walczy o "lepsze jutro".


Ulubieni bohaterowie:


*Akkarin - (tytułowy "Wielki Mistrz" - T. Canavan) niezwykle tajemniczy, potężny, doświadczony mężczyzna, gotowy do poświęceń w imię większego dobra.

Mordan - (drugi główny bohater "Pocałunku Kier") jak to sam on o sobie mówił: "arogancki,
wybuchowy, nieokrzesany, zarozumiały, uparty" - taki morderca z wrażliwym serduchem  

Arren - (główny bohater "Najdalszego brzegu") młody chłopak, następca tronu, potrafiący zrozumieć ludzi biednych, zagubionych..., oddany swojemu "przewodnikowi", zmagający się ze strachem przed śmiercią. Później - szanowany i kochany przez lud władca Ziemiomorza.
*Ash - (bohater serii Żelazny Dwór) - ciemnowłosy elf, o nieprzeciętnej inteligencji, pomysłowy, zaradny i zimny jak lód. I za to go kocham!
*Akiva - (bohater "Córki dymu i kości") - nieziemsko przystojny Serafin z ognistymi skrzydłami. Uparty, wrażliwy, za wszelką cenę dążący do wyznaczonych celów. Nigdy nie traci nadziei, wieży w "lepsze jutro". A ja go uwielbiam.


Ulubione Istoty:

*Saphira - (smoczyca Eragona) była smokiem, więc nie ma co tu gadać, w dodatku inteligentna, czasami zazdrosna o jeźdźca, niebezpieczna, często nadużywająca ironii. 

*Zee, Raw, Aaz, Dek i Mal
- czarne jak smoła demony, z ostrymi kolcami, czerwonymi jak rubiny oczami, gorące jak wulkan, najniebezpieczniejsza broń we wszechświecie, a za razem świetni przyjaciele uwielbiający stare piosenki, pluszowe misie, kije i czapki bejsbolowe. Tak niezwykli, tak cudowni i tajemniczy, że nie da się ich nie kochać.Występują w serii o Maxine Kiss. 6 komentarzy:

 1. Świetne rankingi! :D
  Co prawda z większością książek i bohaterów wymienionych przez Ciebie jeszcze nie miałam okazji się spotkać... No ale cóż... Mam nadzieję, że to się szybko zmieni :)
  I taka moja mała osobista rzecz... W rankingu z bohaterami na 1. miejscu niewątpliwie znalazłby się u mnie Aragorn! <3 Jest to jedna z tych książkowych postaci, które najbardziej mnie zaintrygowały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślimy podobnie:D Niestety jednak nie wszystkie z tych książek udało mi się dotychczas przeczytać. Ale cieszę się, że Akkarin jak i Mordan znajdują się w gronie Twoich ulubionych bohaterów. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zośka, Rudy i Alek - (bohaterowie m.in. "Kamieni na szaniec") trzy różne charaktery, które pokochałam od razu. I pomyśleć, że kiedyś żyli tacy fajni faceci *.* " - z tego co pamiętam to jeden z nich, chyba Zośka miał takie same nazwisko co ja XD i jak tak patrze na moich braci to łatwiej mi sobie wyobrazi jak wyglądał i rozumiem skąd się wzięło te jego przezwisko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, zgodzę się z tobą. Te książki i postacie zasługują na uznanie. A co do Grobowców Atuanu- Tak polubiłam Tenar, że prawie się popłakałam kiedy okazało się, że nie ma jej w ostatniej części Ziemiomorza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zośka , Rudy i Alek - postacie z lektury , a mimo wszystko zasługują na uznanie , pokochałam te postacie od samego początku książki :)
  Serię "Żelazny dwór" muszę przeczytać , tyle pozytywnych opinii o niej słyszałam , że chyba nie mam wyboru .. ;)

  http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

~~~~~~~~~~~~~~~~ Gratuluję dobrnięcia do końca! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zostaw po sobie ślad; opinię, refleksję, która nie będzie składać się jedynie ze zwrotów typu: "Ciekawe, przeczytam/obejrzę", "Nie moje gusta" itp. Będę bardzo wdzięczna. :)

.