sobota, 3 sierpnia 2013

Przyszłość Świata


Dzisiejszym tematem będą...Filmy ukazujące przyszłość Ziemi.

Wybrałam dla Was cztery pozycje, które ukazują raczej pesymistyczną wizję przyszłości,
ale za to są naprawdę bardzo ciekawe i przede wszystkim mądre.

                                                                  1. Niepamięć.

"Rok 2077, z powodu napromieniowania Ziemi ludzie przenieśli się na księżyc Saturna, Tytan. John Harper wpada na trop zagadki, która całkowicie zmienia jego światopogląd i przyszłość ludzkości." - opis z Filmweb.

Film, który ukazał się w kinach teoretycznie dość niedawno. Pewnie wielu z was o nim słyszało, inni go obejrzeli, a może są i tacy, co nie mają o nim zielonego pojęcia. Jeśli jednak szukacie czegoś z niesamowitymi efektami specjalnymi i komicznymi bohaterami, to możecie się rozczarować. Niepamięć pokazuje widzowi, że bardzo łatwo można oszukiwać człowieka, o czym na własnej skórze przekonał się bohater filmu. Kolejny problem - do czego może doprowadzić klonowanie ludzi? Tą i wiele innych zagadek pozostawiam wam do rozwiązania. :)


                                                               2. Dystrykt 9
"28 lat temu obcy przybywają na Ziemię. Ludzie oczekują na wrogi atak lub olbrzymi postęp technologiczny. Nic z tych rzeczy. Obcy stają się uchodźcami. Zostają osadzeni w prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy - "Dystrykcie 9", póki państwa świata nie zadecydują, co z nimi zrobić." - opis z Filmweb.


Oglądając, płakałam jak małe dziecko, a chwilowo nawet znienawidziłam gatunek ludzki, bo zdałam sobie sprawę z tego, że gdy mamy nad kimś władzę, stajemy się okrutnymi brutalami. Wiele filmów sci-fi opowiada o inwazji ZŁYCH kosmitów na naszą planetę. Dystrykt 9 ukazuje człowieka jako bestię, a nie ofiarę. Dlatego też jest to jeden z moich ulubionych filmów. Na temat fabuły nie będę się rozpisywać, bo po co? Po prostu sami musicie to zobaczyć. Warto!


                                                        3. Wyścig z czasem
"Świat w niedalekiej przyszłości: aby uniknąć przeludnienia, wprowadzono reglamentację czasu do przeżycia, który stał się najcenniejszym dobrem, jedyną powszechnie akceptowaną walutą wymienialną. Bogaci, których stać, by go kupować, mogą żyć wiecznie, biedni muszą wykazać się inwencją, by go zdobyć…" - opis z Filmweb.


Pierwszy raz obejrzałam go na lekcji religii, ponieważ ksiądz stwierdził, że może nas to czegoś nauczyć. Nie mylił się. Szybko zobaczyliśmy na czym polega bezinteresowność, poświęcenie i...prawdziwy brak czasu. Miłośnik kina akcji znajdzie tu coś dla siebie, a w gratisie dostanie bardzo mądry materiał do przemyślenia. Polecam!


                                                                  4. Ja, robot"Chicago, rok 2035. Roboty nie są już niczym nowym. Praktycznie każdy dobrze zarabiający obywatel może pozwolić sobie na mechanicznego służącego, który będzie mu pomagał w domu, czy w pracy. Taki stan rzeczy niepokoi jednak detektywa Dela Spoonera, który nie toleruje robotów i uważa, że tak ich duża ilość oraz fakt, że ludzie coraz częściej polegają na maszynach niż na własnych umiejętnościach mogą okazać się tragiczne w skutkach. Pewnego dnia Spooner zostaje wezwany do siedziby największej korporacji zajmującej się produkcją robotów, której założyciel popełnił samobójstwo. Sprawa ta stanie się początkiem wydarzeń, które udowodnią, że obawy Spoonera nie były bezpodstawne..." - opis z Filmweb


Robot na wyciągnięcie ręki. Maszyna, jak każda inna. Masz ją w swoim domu. Jest ci posłuszna. Aż pewnego dnia staje się twoim wrogiem. Niczym żywa istota...

Film wciąga - to przyznaję od razu. Najbardziej jednak spodobał mi się pewien cytat z owego filmu, który dał mi do myślenia

"-Jesteś tylko maszyną. Imitacją życia. Czy robot potrafi napisać symfonię? Potrafi przemienić płótno w arcydzieło?
-A pan potrafi?"Na dziś wystarczy. Reszta należy do was. :)5 komentarzy:

 1. Miałam okazje obejrzec 'Niepamięc' i nikomu nie polecam, bo zmarnujecie czas. ale tu u ciebie magidznie, chodzi mi o tlo. Obserwuje! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ajc, nigdzie nie widze wigetu z obserwatorami, wiec mam prosbe, informuj mnie o nowych notkach :)

   Usuń
 2. "Wyścig z czasem" oglądałam dwa razy i bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O.. właśnie rozwiązałaś mój problem. Tata prosił bym ściągnęła jakiś film akcji, teraz już wiem jakie tytuły ;)

  OdpowiedzUsuń

~~~~~~~~~~~~~~~~ Gratuluję dobrnięcia do końca! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zostaw po sobie ślad; opinię, refleksję, która nie będzie składać się jedynie ze zwrotów typu: "Ciekawe, przeczytam/obejrzę", "Nie moje gusta" itp. Będę bardzo wdzięczna. :)

.